شما اینجا هستید

آخرین خبرها » گزارش جدید از بازار مسکن

گزارش جدید از بازار مسکن

بازار مسکن در دومین ماه از سال جاری با افت متوسط قیمت در شهر تهران مواجه شد.

گزارش جدید از بازار مسکن

به گزارش نسل برنا، گزارش رسمی بانک مرکزی از آخرین تحولات بازار مسکن در نیمه بهار ۱۴۰۰ نشان می دهد: در اردیبهشت ماه امسال، متوسط قیمت خرید و فروش یک متر مربع زیربنای واحد مسکونی معامله شده از طریق بنگاههای معاملات ملکی شهر تهران، ۲۸ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان بود که نسبت به ماه قبل ۱٫۸ درصد کاهش نشان می دهد. همچنین در ماه مورد گزارش، تعداد معاملات آپارتمان‌های مسکونی شهر تهران به ۳ هزار و ۹۰۰ واحد مسکونی رسید که نسبت به ماه قبل ۸۸٫۱ درصد افزایش و نسبت به ماه مشابه سال قبل ۶۵٫۲ درصد کاهش نشان می‌دهد.

نکته جالب گزارش اردیبهشت ماه امسال مربوط به روند قیمتی مناطق ۲۲ گانه شهر تهران می شود. داده های مورد بررسی حاکی از آن است که متوسط قیمت مسکن در نیمی از مناطق شهر تهران با افزایش قیمت و در نیمی دیگر از مناطق با کاهش قیمت نسبت به ماه ابتدایی سال جاری مواجه شده اند.

از جمله مناطقی که متوسط قیمت در آن میزان کاهش قابل توجهی را تجربه کرده منطقه یک پایتخت است؛ مقایسه میانگین قیمت مسکن در منطقه یک طی دو ماه ابتدایی امسال حاکی از آن است که متوسط قیمت مسکن از حدود ۶۸ میلیون تومان در فروردین ماه امسال به حدود ۶۰ میلیون تومان در اردیبهشت ماه رسیده است. در این میان مناطق سه، پنج، شش، هشت، ۱۲،۱۴،۱۵،۱۶، ۱۷، ۲۰ و ۲۱ مناطقی بودند که در اردیبهشت ماه افزایش قیمت نسبت به ماه نخست سال را تجربه کرده اند.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

نسل برنا | پایگاه خبری