ظرفیت فروشگاه‌های زنجیره‌ای در توزیع عادلانه کالاهای اساسی کمیاب

اندازه فونت  
ظرفیت فروشگاه‌های زنجیره‌ای در توزیع عادلانه کالاهای اساسی کمیاب

 

عضو هیات رئیسه مجلس گفت: فروشگاه های زنجیره ای ظرفیت مناسبی در توزیع عادلانه کالاهای کمیاب دارند که باید از آنها استفاده کرد.

علیرضا سلیمی در گفت و گو با خبرنگار برنا درباره نقش فروشگاه های زنجیره ای در توزیع کالاهای اساسی، گفت: این فروشگاه‌ها ظرفیت مناسبی هستند که باید از آنها استفاده کرد؛ بسیاری از کشورها از فروشگاه های زنجیره ای برای توزیع عادلانه کالاهای کمیاب استفاده می کنند این درحالی است که در کشور ما نسبت به این پتانسیل بی توجهی می شود.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس اضافه کرد: از آنجا که در سایر کشورها بیشتر خرید مردم از طریق کارت و در فروشگاه‌های زنجیره ای انجام می شود، برای خرید کالاهای اساسی و اقلام روزانه موردنیاز مردم صف تشکیل نمی شود.
نماینده مردم دلیجان و محلات در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: وزارت صنعت، معدن و تجارت و دولت باید از فروشگاه های زنجیره ای حمایت بیشتری کنند تا این فروشگاه ها بتوانند در زمینه عرضه کالا فعالتر عمل کنند.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم با بیان اینکه در برخی از فروشگاه های زنجیره ای قیمت ها متناسب‌تر است، تصریح کرد: در دوره‌های خاص می بینیم که این فروشگاه های تلاش می کنند با ارائه تخفیف‌های فصلی، مشتری جذب کنند که این امر به نفع مصرف کننده است