تاریخ انتشار : جمعه 21 مهر 1402 - 16:59
کد خبر : 26820

بانک شهر حامی رشد جمعیت با وام‌های قرض‌الحسنه ازدواج و فرزندآوری

بانک شهر حامی رشد جمعیت با وام‌های قرض‌الحسنه ازدواج و فرزندآوری

بانک شهر در راستای سیاست های راهبردی کشور و همچنین به منظور ایفای مسئولیت اجتماعی، از سنت حسنه ازدواج و فرزندآوری با پرداخت وام‌های قرض‌الحسنه حمایت می‌کند. به گزارش نسل برنا، ایران برای حضور موثر در معادلات جهانی نیازمند جمعیت جوان و پویا است. از این رو، خط مشی راهبردی کشور در سال های اخیر،

بانک شهر در راستای سیاست های راهبردی کشور و همچنین به منظور ایفای مسئولیت اجتماعی، از سنت حسنه ازدواج و فرزندآوری با پرداخت وام‌های قرض‌الحسنه حمایت می‌کند.

به گزارش نسل برنا، ایران برای حضور موثر در معادلات جهانی نیازمند جمعیت جوان و پویا است. از این رو، خط مشی راهبردی کشور در سال های اخیر، بر پشتیبانی از رشد جمعیت از طریق ارائه مشوق‌های مناسب به جوانان برای تشکیل خانواده و فرزندآوری، متمرکز شده است.

 بانک شهر نیز به عنوان یکی از حلقه‌های زنجیره اقتصادی کشور و عضوی در راستای ایفای مسئولیت اجتماعی، از سنت حسنه ازدواج و فرزندآوری با پرداخت وام‌های قرض‌الحسنه حمایت می‌کند.

این حمایت در راستای چارچوب‌های کلی ارائه شده توسط بانک مرکزی انجام می‌شود و آمارها حکایت از افزایش قابل توجه پرداخت تسهیلات ازدواج در شبکه بانکی کشور دارد.

بر اساس اعلام بانک مرکزی در نیمه اول سال 1402 از بیش از ۳۸۵ هزار از زوجین جوان وام‌های قرض الحسنه ازدواج خود را دریافت کرده‌اند که مجموع این وام‌ها بالغ بر ۷۸ هزار میلیارد تومان بوده است. ضمنا طبق قانون بودجه سالجاری شبکه بانکی کشور باید نسبت به پرداخت ۱۴۴ هزار میلیارد تومان وام قرض‌الحسنه ازدواج اقدام کند که آمارها نشان می‌دهد این رقم با همکاری بانک های کشور قطعا تا پایان سال محقق خواهد شد.

بانک شهر از جمله بانک هایی به شمار می رود که مشارکت قابل قبولی در پرداخت تسهیلات ازدواج و فرزندآوری داشته است.

وام های قرض الحسنه ازدواج و فرزندآوری صرفا سیاستی ابلاغ شده از سوی نظام نیست بلکه برای مردم نیز این تسهیلات بسیار حائز اهمیت و کارگشا است. این وام ها به زوجین کمک می کند مشکلات شروع زندگی مشترک را بدون آن که سودهای کمرشکن به آنها تحمیل شود، برطرف کنند. و آنها را تحت فشار قرار دهد. روند پرداخت این تسهیلات نیز با همکاری بانک هایی مثل بانک شهر ساده‌تر و سریع‌تر شده که رضایت زوج های جوان را افزایش داده است. در نظام بانکی کشور ما، بانک ها ملزم به تخصیص بخشی از منابع خود به پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه هستند و بانک سینا از جمله بانک هایی به شمار می‌رود که هر ساله روند رو به رشدی را در منابع تخصیص داده شده به وام های قرض الحسنه، تجربه کرده است.

آمارهای بانک شهر حاکیست شعب این بانک در سراسر کشور طی نیمه ابتدایی سالجاری بیش از سه هزار فقره وام فرزندآوری و دو هزار و 600 فقره وام قرض‌الحسنه ازدواج به متقاضیان پرداخت کرده‌اند.

جزئیات داده های منتشر شده از وام های ازدواج بانک شهر نیز بیان گر حرکت رو به جلوی این بانک در ایفای این مسئولیت اجتماعی است. این داده ها حکایت از آن دارد که بانک شهر در نخستین ماه تابستان 1402 بیش از 600 فقره تسهیلات ازدواج به زوج‌های جوان پرداخت کرده و رکورد رشد 500 درصدی در پرداخت تسهیلات را نسبت به مدت مشابه سال قبل به ثبت رسانده است. آمارهای مقایسه ای نشان می دهد این میزان در سال قبل تنها در حدود 170 فقره بوده است. علاوه بر این، آمارها حاکیست پرداخت وام های قرض الحسنه ازدواج بانک شهر در 3 ماهه نخست سالجاری به نسبت مدت مشابه سال قبل رشد 6 برابری داشته است.

شایان ذکر است؛ سید مهدی رضایی معاون اعتبارات و بانکداری شرکتی بانک شهر نیز اخیرا از سهم قابل توجه این بانک در پرداخت وام های قرض الحسنه ازدواج و فرزندآوری خبر داده است.

 

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.