تاریخ انتشار : سه‌شنبه 8 شهریور 1401 - 15:01
کد خبر : 12164

توسعه زیرساخت‌های گردشگری در اولویت ناحیه کوهستان قرار گرفت

شهردارمنطقه یک گفت: توسعه زیرساخت های گردشگری و آماده سازی فضایی استاندارد برای حضور شهروندان در اولویت ناحیه کوهستان قرار گرفت. حمیدرضا حاجوی در یازدهمین نظارت ستادی منطقه از نواحی ده گانه که با حضور معاونان، شهرداران نواحی، مدیران و کارشناسان در ناحیه کوهستان برگزار شد ضمن تاکید مطلب فوق گفت: دربند یکی از مراکز

توسعه زیرساخت‌های گردشگری در اولویت ناحیه کوهستان قرار گرفت
شهردارمنطقه یک گفت: توسعه زیرساخت های گردشگری و آماده سازی فضایی استاندارد برای حضور شهروندان در اولویت ناحیه کوهستان قرار گرفت.

حمیدرضا حاجوی در یازدهمین نظارت ستادی منطقه از نواحی ده گانه که با حضور معاونان، شهرداران نواحی، مدیران و کارشناسان در ناحیه کوهستان برگزار شد ضمن تاکید مطلب فوق گفت: دربند یکی از مراکز مهم جذب گردشگران در منطقه یک است بر همین اساس طرح جامع گردشگری دربند و توسعه زیرساخت های آن با همکاری بخش خصوصی و جلب مشارکت سرمایه گذاران در دستور کار بررسی قرار گرفت.

او سلامت کوهنوردان و امداد رسانی را از مهمترین مقوله های ایمنی در مسیرهای کوهنوردی و پناهگاه ها دانست و گفت: استانداردسازی کلیه تاسیسات و تجهیزات خدمات رسان در کوهستان باید آغاز شود.

حاجوی با اشاره به افزایش پایگاه های ناحیه کوهستان در مسیرهای کوهنوردی خاطر نشان کرد: پایگاه های ناحیه کوهستان با هدف نظارت و کنترل مسیرهای کوهنوردی نباید به یک پایگاه ستادی محدود باشد و در مسیرهایی چون توچال، درکه، دربند، دارآباد و… پایگاه ها افزایش یابد.
او استانداردسازی ورودی مسیرهای کوهنوردی را مورد اهمیت دانست و افزود: ورودی مسیرهای کوهستانی که در حیطه منطقه یک قرار دارند و عرصه عمومی محسوب می‌شوند باید ساماندهی و ایمن سازی شوند و در ۵ ورودی اصلی ۵ مسیر کوهستان سردر مشترک ساخته شود و تامین پارکینگ گردشگران نیز در ۵ نقطه کوهستان در دستور کار قرار گیرد.

شهردارمنطقه یک افزود: ناحیه کوهستان باید به عنوان یک ناحیه، مصوب و شناخته شود و چارت سازمانی آن ارتقا و با تغییر در نوع وظایف و ماموریت ها از ظرفیت‌های این مجموعه استفاده بهینه شود.

توسعه زیرساخت‌های گردشگری در اولویت ناحیه کوهستان قرار گرفت
گفتنی است یک دوره از نظارت ستادی نواحی منطقه یک به اتمام رسید و با تاکید شهردار منطقه این بازدیدها با رویکرد جدید و تا بررسی کامل مصوبات ادامه خواهد یافت.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : 0
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.